Денис Шмигаль: «Підтримка вітчизняного виробника – пріоритет номер один для уряду та профільних міністерств»

Версія для друку

Денис Шмигаль: «Підтримка вітчизняного виробника – пріоритет номер один для уряду та профільних міністерств»

 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час візиту на Полтавщину та голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов відвідали Крюківський вагонобудівний завод.

Вони оглянули виробництво та ознайомилися з потужностями заводу. Їм представили модернізовані вагони.

Денис Шмигаль зазначив, що Кабмін затвердив фінплан «Укрзалізниці» на 2020 рік.  Він дасть змогу розрахуватися з боргами. 

«Підчас візиту на Полтавщину в березні Президент України Володимир Зеленський сказав, що держава замовить на Крюківському вагонобудівному заводі три дизель-потяги та 90 вагонів. 20 вже виготовлено. Згідно з затвердженим фінансовим планом за 18 вагонів надійшли кошти на підприємство. Також у цьому плані прописано, як буде відбуватися погашення боргів за вже відвантажену продукцію. Що до додаткового замовлення на 70 вагонів – це питання буде вирішено протягом наступного тижня. Підприємство має бути в роботі. Це основні завдання, які ставить Президент України та стоять на порядку денному Уряду. Тому підприємство працюватиме. Також буде розроблено спеціальну програму «Укрзалізниці» на 3-5 років. Вона дасть змогу підприємству бачити стабільність замовлення та перспективи», – сказав Денис Шмигаль. 

Прем’єр-міністр України підтвердив, що влада й надалі відстоюватиме інтереси вітчизняного виробника.

«Проговорили з керівництвом подальші плани роботи. Сьогодні тут присутній Уруський Олег Семенович, Віце-прем'єр-міністр України – Міністр із питань стратегічних галузей промисловості України. До нього можуть звертатися промисловці зі своїми проблемами та викликами, з якими вони зіштовхнулися під час кризи. І уряд зробить все необхідне, щоб вітчизняний виробник мав змогу працювати та виробляти свою продукцію, як для українського ринку так і на експорт. Експортний потенціал, і особливо це відчув Крюківський вагонобудівний завод, упав. Необхідно зробити певні кроки для захисту вітчизняного виробника та просуванні його на експортному ринку. Підтримка вітчизняного виробника – пріоритет номер один для Уряду та профільних міністерств», – сказав Денис Шмигаль. 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що Крюківський вагонобудівний завод готовий постачати «Укрзалізниці» якісну техніку – електровози, приміські потяги, вантажні вагони. 

«Я вдячний Прем'єр-міністру за увагу до вітчизняного виробника. Тому що промисловість – це локомотив економіки не лише Полтавщини, а і всієї України. Як для Уряду так і для обласної влади важливо, щоб бізнес, зокрема,  і промисловий, не просто працював, а рухався вперед. У людей має бути робота, гідна заробітна плата, а наше спільне завдання цьому сприяти», – зауважив Олег Синєгубов.

Очільник області зауважив,  що при Полтавській обласній державній адміністрації створили Координаційну раду, до якої увійшли представники найбільших підприємств області.

 

 
 
угору ↑