Полтавщина

Версія для друку

Полта́вщина — історична територія України, яка розміщена переважно на лівому березі Дніпра. Лежить у пониззях та в середній течії Сули, Псла, Ворскли. Територія формувалась навколо міста Полтава. Зараз адміністративно лежить у межах Полтавської області. Раніше адміністративно була в межах Полтавської губернії та землі УНР — Полтавщини.

Полта́вська о́бласть — адміністративно-територіальна одиниця України з центром у місті Полтава. Утворена 22 вересня 1937 року. Розташована у середній частині Лівобережної України. Більша частина області лежить у межах Придніпровської низовини та Полтавської рівнини.

Площа — 28 748 км² (4,76% території України), населення — 1 439 769 осіб (на 01.12.2015, 3,36% мешканців України). Область налічує 25 районів та 15 міст, з яких шість — Гадяч, Горішні Плавні, Кременчук, Лубни, Миргород і Полтава — обласного підпорядкування (детальніше).

До найважливіших галузей господарства області належать сільське господарство, нафтогазовидобування та промисловість (зокрема харчова, легка, машинобудівна тощо).

 

Культура

Туризм

 

 

угору ↑

15.02.2016