Промисловість

Версія для друку

Промисловість Полтавської області

 

Промисловість Полтавщини є однією з провідних бюджетоутворюючих галузей економіки, яка формує майже половину валової доданої вартості області. За обсягом реалізованої промислової продукції входить до ТОП-10 регіонів України та стабільно посідає 6 місце серед регіонів держави.

Промисловий комплекс області –  це понад 1300 підприємств різних форм власності, з них майже 200 – великі та середні, решта – малі та мікро підприємства.

На сьогодні візитівками індустріального розвитку регіону є паливно-енергетичний комплекс, добувна промисловість, машинобудування та харчова промисловість.

 

Паливно-енергетичний комплекс

Паливно-енергетичний комплекс Полтавської області включає в себе нафтогазовидобувну, переробну галузі та здійснює транспортування нафти і газу.

Полтавська область займає лідируючі позиції в загальних обсягах видобутку вуглеводнів в Україні: питома вага видобутку газу природного складає             43,0%, нафти сирої – 10,0% та газового конденсату – 60,0%.

 

 

 

 

 

Впродовж 2018 року підприємствами паливно-енергетичного комплексу на території  області  видобуто:   природного газу –  8,7 млрд.м3, нафти – 155,0 тис.т. та газового конденсату – 395,3 тис.т.

В області працює 13 підприємств, як державної так і приватної форми власності, що здійснюють видобуток вуглеводнів у 16 з 25 районів області. Ще 11 підприємств мають спеціальні дозволи на користування надрами з метою промислової розробки.

Транспортування  газу по території області через систему 14 магістральних газопроводів загальною довжиною 1805 км здійснюють Кременчуцьке, Диканське та Лубенське управління магістральних газопроводів  ПАТ «Укртрансгаз».

Транспортування нафти за допомогою 6 магістральних нафтопроводів загальною довжиною 554 км проводить             Філія «Придніпровські магістральні нафтопроводи»            ПАТ «Укртранснафта».

Основу нафтогазопереробної галузі області становлять                         ПАТ «Укртатнафта» в м. Кременчук та газопереробні заводи в селах Яблунівці, Качановому, Селещині та інші.

 

Енергетика

 

Забезпечення споживачів області електроенергією здійснює ТОВ «Полтаваенергозбут», а її розподіл ПАТ «Полтаваобленерго».

На території області виробництво електричної енергії здійснює Кременчуцька ТЕЦ.

Встановлена електрична потужність Кременчуцької ТЕЦ -  255 МВт.

У 2018 році підприємством було вироблено 702,1 млн.кВт.год. електричної енергії. Основним видом палива є природний газ, резервним - мазут.

Крім того, виробництво електроенергії в області здійснюється також на шести малих ГЕС та 1 мікро-ГЕС, які розташовані на річках  Псел та Ворскла. Обсяг виробництва електроенергії  малими ГЕС у 2018 році склав 12285,7 тис.кВт.год.

Одним із альтернативних видів відновлювальної енергії є електрична енергія вироблена за енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики. Так впродовж року загальний обсяг електричної енергії, відпущеної в електричну мережу, склав 1,75 млн.кВт.год. Зазначена кількість електричної енергії була вироблена 172 приватними домогосподарствами та придбана ПАТ «Полтааобленерго» за «зеленим тарифом».

Розподіл та транспортування природного газу до споживачів області здійснюють газопостачальні підприємства ПАТ «Полтавагаз», ПАТ «Кременчукгаз», ПАТ «Лубнигаз», ПАТ «Гадячгаз».

Гірничодобувна промисловість

 

Розвідані на території області запаси залізних руд Горішнє-Плавнинського, Лавриківського та Єристівського родовищ  Кременчуцької магнітної аномалії складають сировинну базу для гірничодобувної промисловості Полтавщини.

 Розробку залізної руди на території регіону здійснюють Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат та Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат. На сьогодні, в стадії розробки Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат. 


ПрАТ «Полтавський ГЗК» - один з найпотужніших комбінатів України та головний експортер залізорудних окатишів до країн Європи та Південно-Східної Азії.  Комбінат здійснює повний технологічний цикл від видобутку сирої руди відкритим способом до виробництва залізорудних окатишів, підготовленої сировини  для металургійних підприємств. Завдяки застосуванню різних схем збагачення одержують концентрат з вмістом заліза 65% і більше.

 ТОВ «Єристівський ГЗК» – відносно нове підприємство, введено в дію  у 2012 році. Програмою розвитку підприємства передбачається проведення розкривних робіт з подальшим видобутком залізної руди, будівництво збагачувальної фабрики, а також в перспективі виробництво окатишів.

На сьогодні, гірничо-збагачувальними комбінатами впроваджується низка інноваційно-інвестиційних проектів, спрямованих на збільшення видобутку і підвищення якості руди та збільшення обсягів виробництва продукції.

Машинобудування

 

Локомотивом розвитку промисловості є машинобудівна галузь, в якій зосереджено найбільшу кількість інноваційно-активних підприємств, що забезпечують виробництво продукції з високим рівнем доданої вартості.

Найрозвиненіша галузь машинобудування Полтавщини — транспортне машинобудування, на яке припадає майже 10% обсягу промислової продукції області та понад 50% продукції машинобудування.

 В галузі працюють такі промислові гіганти, як Крюківський вагонобудівний завод, АвтоКрАЗ, Кременчуцький колісний завод, Кременчуцький завод дорожніх машин та інші.

ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» -  лідер вітчизняного вагонобудування з повним циклом виробництва, від генерованої конструкторської ідеї до виготовлення високо-технологічної імпорто-замінної продукції, єдине підприємство в країні, на базі якого поєднано виробництво вантажного рухомого складу і транспорту  соціального призначення.

 

 

 

 

 

 

 

Підприємством освоєно випуск сучасної імпортозамінної продукції - міжрегіональних швидкісних двосистемних електропоїздів  «Тарпан» з експлуатаційною швидкістю   160 км/год., які за технічними характеристиками та рівнем комфорту і сервісного обладнання за певними критеріями перевищують зарубіжні зразки даного класу. На сьогодні, залізничними шляхами держави успішно здійснюють перевезення швидкісні міжрегіональні поїзди класу «Інтерсіті» та «Інтерсіті+».

У 2018 році підписано Угоду про партнерство між                  ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» і компанією General Electric  щодо виконання обсягу локалізації на 30 локомотивах ТЕ33АС.

                Також, підприємством продовжується виробництво техніки для комунальних потреб (підмітально-прибиральну машину  «Чистий шлях» модель КВСЗ-4002 та вакуумну підмітально-прибиральна машина КВСЗ-4001), спеціальної будівельної техніки (траншейно-котлованна машина КВБЗ-4003).

 

 

 

 

 

 

Система менеджменту підприємства сертифікована згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2008 і національного стандарту ДСТУ ISO 9001:2009, також впроваджено Міжнародний залізничний стандарт IRIS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Одним з потужних підприємств машинобудівної галузі є АвтоКрАЗ.

ПрАТ «АвтоКрАЗ» - єдиний український виробник важких вантажних автомобілів із замкненим технологічним циклом виробництва.

 

 

    

 Модельний ряд автомобільної техніки марки «КрАЗ» включає 33 базові моделі і понад 350 модифікацій, а також спецтехніка під установку на шасі КрАЗ, яка широко використовується для потреб збройних сил України,  сільського, дорожнього і комунального господарства, для ліквідації надзвичайних ситуацій, інших галузей народного господарства.

 

 

      

 

        Автомобілі підприємства оснащуються двигунами  ЯМЗCumminsDeutzFordWeichai або Mercedes-Benz, що відповідають екологічним нормам Євро-1 - Євро-5

 

 

 

 

 

 

Вантажівки марки АвтоКрАЗ відповідають сучасним вимогам міжнародних стандартів з екологічної та дорожньої безпеки. Система управління якістю АвтоКрАЗу сертифікована на відповідність з вимогами міжнародних стандартів ISO 9001:2000 та ISO/TS16949:2009.

 

          Незважаючи, що більшість продукції АвтоКрАЗу поставляється на внутрішній ринок, а це 81% в загальному обсязі реалізації, автомобілі КрАЗ успішно експлуатуються майже в 60 країнах світу.

У 2018 році підприємством освоєно виробництво таких видів нової  продукції: автоцистерни АЦП-5 і АЦП-9, автопідйомника ТК-К-5233 AGP 260, самоскиду КрАЗ-5401С2, спецавтомобіля УММ-5К.

 

 

Описание: C:\Users\Ольга\Desktop\к2.jpgПрАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин» - це одне з найдавніших підприємств України, а також найбільший виробник дорожніх машин та асфальтних заводів країн Європи. Підприємство виготовляє асфальто- та грунто- змішувальні установки, запасні частини, агрегати та вузли до будівельної та дорожньої техніки.

 

 

 

 

Описание: C:\Users\Ольга\Desktop\кр.jpg

 

Підприємство впевнено має своє місце на ринку дорожньої техніки, зокрема виготовляються та реалізуються асфальто-змішувальні модернізовані установки різних модифікацій – КДМ-2087, КДМ-2067, КДМ-2097,  КДМ-20867 та інші види.

 

 

 

 

 

Описание: C:\Users\Ольга\Desktop\12135.jpgПродукція заводу має удосконалену систему управління та систему очистки. На всіх асфальтозмішувальних установках марки «Кредмаш» впроваджені комплектуючі відомих світових компаній: мотор-редуктори виробництва Чехії і Німеччини, шнеки та масляні теплогенератори виробництва Італії, арматура європейських виробників,  а також пальники для сушильних агрегатів, компресори, ресивери, електроапаратура провідних європейських виробників і багато іншого.

Продукція марки «Кредмаш» успішно забезпечує потреби як внутрішнього, так і зовнішнього ринків, оскільки експлуатується в більше ніж у 50 країн світу.

 

 

 

Описание: C:\Users\Ольга\Desktop\big.jpg ПрАТ «Кременчуцький колісний завод» - сучасне спеціалізоване підприємство в сфері виробництва холодно штампованих сталевих коліс (колісних дисків) для автомобілів і сільськогосподарської техніки.

 

 

 

 

 

 

 

Описание: C:\Users\Ольга\Desktop\170568 (1).pngПідприємство виробляє близько 2000 найменувань продукції розділених, зокрема колеса до легкових автомобілів та причепів до них; колеса до автомобілів малої вантажо-підйомності; колеса до вантажних автомобілів і автобусів;

 

 

 

 

 

 

 

Описание: C:\Users\Ольга\Desktop\170568 (1).pngколеса до тракторів, причепів до них та іншої сільськогосподарської техніки; колеса до комбайнів; колеса здвоєні і спарені до тракторів і комбайнів; причепи для легкових автомобілів.

 

 

 

 

 

 

Підприємство є членом Європейської технічної організації по шинам, дискам та ободам ETRTO і входить до складу Європейської асоціації виробників коліс EUWA. Система управління якістю  підприємства сертифікована на відповідність з вимогами міжнародного стандарту ISO 16949:2009 та підтверджена сертифікатами відповідності УКРСЕПРО.

Завод є експортоорієнтованим підприємством. Третина  продукції поставляється на внутрішній ринок країни, а більшість продукції експортується до країн ближнього та дальнього зарубіжжя.

 

Описание: C:\Users\Ольга\Desktop\П.jpgПрАТ «Полтавський машинобудівний завод» - одне провідних з машинобудівних підприємств Полтавщини, виробник обладнання для м'ясопереробної промисловості, виробник запасних частин і комплектуючих для енергетичної, нафтогазової та залізничної галузей.

 

 

 

 

 

 

Описание: C:\Users\Ольга\Desktop\tradeboarduklW0b_img.jpgПідприємство випускає технологічне обладнання та лінії для первинної переробки худоби, птиці і продуктів їх забою.  Серійно випускається більше 250 одиниць обладнання, які забезпечують виконання санітарних вимог, а також вимог до техніки безпеки на виробництві.

Продукція Полтавського машинобудівного заводу успішно використовується на багатьох підприємствах України, країн СНД та дальнього зарубіжжя. Простота конструкцій машин марки Полтавамаш забезпечують їх надійність в роботі, зручність в обслуговуванні, доступні ціни.

 

 

Описание: C:\Users\Ольга\Desktop\1106626.pngПрАТ «Електромотор» - конкурентоспроможне підприємство машинобудівної галузі. Єдине в Україні підприємство, що займається серійним випуском електродвигунів для промисловості, а також виробництво побутових електронасосів, подрібнювачів різної модифікації та комплектації, а також маслопресів, електрокультиваторів, аераторів, радіальних вентиляторів.

 Підприємство вперше на Україні освоїло виробництва мотор-редукторів серії РЧМ-50,63,71. Освоєно виробництво занурювального вібраційного насосу «Каскад».

 

 

 

 

Описание: C:\Users\Ольга\Desktop\images.jpgВраховуючі аграрний потенціал України підприємством розширене виробництво устаткування для елеваторів. Збільшили асортимент виробництва кормоекструдерів з розширеними функціями, а також підвищеною продуктивністю до 150кг/год.

 Підприємство випускає 70 найменувань продукції більшу частину якої експортує в Росію, Казахстан, Туркменістан, Білорусь, а також у Польщу, Румунію, Латвію, Італію.

 

 

 

Описание: C:\Users\Ольга\Desktop\ilichevsk.jpgПрАТ «Хорольський механічний завод» - сучасне підприємство, яке цілком успішно виробляє зернопереробне обладнання. Це і зерноочисні сепаратори з високою продуктивністю, борошняні та круп'яні розсіви, широка гама зернодробарок, різне обладнання для виробництва круп, норії, шнекові транспортери, а також підіймальне та вантажно-розвантажувальне обладнання.

 

 

 

 

Описание: C:\Users\Ольга\Desktop\maxresdefault.jpgОсновний принцип в роботі - випуск якісних і надійних машин та устаткування, що забезпечують виконання технологічних процесів на високому рівні.

Підприємством введені в експлуатацію десятки технологічних ліній з приготування різних сумішей сипучих продуктів – комбікормів, концентратів, преміксів, сумішей на основі борошна та інших харчових сумішей.

Високотехнологічна продукція підприємства має сертифікати відповідності та експортується до країн Митного союзу та ЄС, а саме Казахстану, Молдови, Білорусії, Литви, Латвії та Польщі.

 

угору ↑

15.03.2013